top of page

ASIS International Türkiye Birimi

2015 Yılı Son Toplantısı 15 Aralık'da Yapıldı

Verimli bir Yılı ve Birim Toplantısını daha geride bıraktık. 

ASIS Türkiye Birimi 2015 yılı son toplantısı 15 Aralık 2015 tarihinde, Sn. İsmail UZELLİ’nin ev sahipliğinde Sensormatic Genel Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilmiştir. 

 

 

Toplantı ASIS Türkiye Birim Başkanı Sn. Kürşad Sak tarafından yapılan konuşma ile açılmıştır. 

 

 

ASIS RVP 9D (Regional Vice President) Sn. Cengiz Gümüştus yıl içinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verip, ASIS-OSAC arasında işbirliği yapılması için görüşmeler yapıldığı, iç suistimal raporları hazırlanmasının planlandığı ve yeni dönem RVP görevine Sn. Orhan TOPÇU’nun getirildiğini bildirmiştir. Ayrıca Sn Cengiz Gümüştus, ACFE (Association of Certified Fraud Examiners)

tarafından hazırlanmış ve ACFE Türkiye Birimi olan ve lokal bir dernek olarak tanımlanan USİUD (Uluslararası Suistimal İnceleme Uzmanları Derneği) tarafından Türkçeleştirilmiş ve yayımlanmış bulunan “İş Suistimali ve İstismar Üzerine Uluslara Rapor – 2014 Küresel Suistimal Çalışması” kitapçığı gerek Birim olarak çalışmalarımıza örnek gerekse üyelerimize dağıtımının yapılması için getirmişlerdir.

Gündemdeki, “Güncel Bölgesel Güvenlik Bilgilendirmeleri” konusuyla ilgili olarak Sn. Mehmet Teköz, Mali’deki otel baskını olayından hareketle hazırlanan güvenlik planı iyi uygulama örneklerinden,

Sn. Levent Demirezen ise  ülkede yaşanan son olaylar hakkında bilgilendirmede bulunmuşlardır.

 

 

ANQUAN Group’tan Mr. Robert BROWNING, 9-11 Mayıs 2016 tarihleri arasında İstanbul’da  ASIS Türkiye Birimi işbirliğiyle gerçekleştirilmesi planlanan Secure Cities İstanbul (Güvenli Şehirler - İstanbul) Konferansı hakkında bilgilendirmede bulunmuşlardır.

 

Yılın kapanış konuşmasını Birim Başkanı Sn. Kürşad Sak yapmış ve ASIS International ve Türkiye birimi ve 2015 döneminde yapılan faaliyetler hakkında yönetim adına bilgilendirmede bulunmuştur. 

Yıllık toplantımız ASIS International Genel Merkezi tarafından belirlendiği üzere yeni dönem

yönetim seçimi yapılması kararı ile son bulmuştur.

 

2015 yılı Birim Başkanı Sn. Kürşad SAK tarafından, 2016 yılı için katılımcılar arasından gönüllü yönetim görevine talip adayların sorgulanması yapılmıştır. Katılımcı üyelerimizin arasından yeni dönem için aday olmaması ve üyelerin ortak teveccühü doğrultusunda eski yönetimin devamı konusunda kanaat oluştuğu için açık oylamaya geçilmiştir.

 

 

Yapılan açık oylamada oy birliği ile Sn. Kürşad Sak, Sn. İsmail Uzelli ve Sn. İzzet Murat Fert 2016 döneminde yönetim görevine devam için yeniden seçilmişlerdir. Sn. Kürşad SAK ASIS Türkiye

Birim Başkanı, Sn. İsmail UZELLİ Başkan Yardımcısı ve Sn. İzzet Murat Fert de Birim Genel

Sekreteri olarak belirlenmiştir.

Toplantı, yeni yönetime güven konuşmaları ve hayırlı olsun dilekleriyle kapanmıştır.

bottom of page