top of page

Güvenlik sektörünün liderleri buluştu

 

 

Güvenlik sektörünün liderleri buluştu. 

 

Almanya Sivil Güvenlik Teknolojileri Ve Hizmetleri Türkiye Ticareti Heyeti güvenlik sektörünün lider iş adamlarıyla bir araya geldi.

 

AHP İnternational ve LinkTurkey’nin Taksim Cezayir Restaurant’ın Afitaş Salonları’nda düzenlediği kokteylde Türkiye güvenlik sektöründeki lider firmalar ile Almanya’da faaliyet yürüten firmalar tanıştı. Organizasyon Özel Güvenlik Federasyonu, GESİDER ve ASIS International Türkiye işbirliğinde ger çekleşti.

 

Etkinlikte ÖGF adına kısa bir konuşma yapan Oryal Ünver; Türkiye özel güvenlik sektörü raporuyla ilgili bazı bilgiler verdi. Özel güvenlik sektöründe 213.718 kişinin istihdam edildiğini belirten Ünver; Türkiye’nin 1999 yılından beri COESS’in asıl üyesi olduğunu ifade etti. “Elektronik güvenlik sektörü 2012 yılında yaklaşık 700 milyon dolarlık büyüklüğe ulaştı. Önümüzdeki yıllarda büyümeye devam

edecek” diyen Ünver; sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Elektronik güvenlik sektörü 5.000 bin civarı şirketten oluşmaktadır. Bu şirketlerin birçoğu uzak doğu menşeli cihazları kullanmaktadır. Bu da sektörü olumsuz yönden etkilemektedir. Diğer yandan Her yıl %10 civarında büyüyen elektronik güvenlik sistemleri güvenlik bilincinin artması, kaliteli ürünlerin kamuoyu tarafından öğrenilmesi ile önümüzdeki 10 yıl boyunca toplam en az yüzde 50 büyüme olacağını ortaya koymaktadır.

 

Organizasyonda kısa bir konuşma yapan Alman Ekonomi ve Enerji Bakanlığı temsilcisi Dr. Joachim Weberise her iki ülkedeki güvenlik sektörü sorunlarının ve çözümlerinin benzer olduğunu, yapılan heyet gezisinden güçlü işbirlikleri doğmasını beklediklerini söyledi.

 

Organizasyon katılımcışirketlerin firmalarını tanıtmaları ile sona erdi.

bottom of page